Общуването с вашето бебе започва още в утробата

Въпреки че има бариери като амниотична (околоплодна) течност и маточна стена, утробата не се счита за тиха среда. Всъщност животът в нея може да се отчете като доста шумен. Кръвта, чревните и стомашните звуци са основните, пред които е изправено бебето в утробата. Впоследствие се включват и гласовете на бъдещата майка и други хора, които достигат директно до слуха на бебето. Естествено, най-мощният от всички тези звуци си остава гласът на майката, който ще играе ключова роля за мъничето и след неговото раждане. А още кои звуци действат благоприятно на бебчето? Това ще споделим с вас от тъканна банка “Биорегенерация”.

Въздействието на звуците върху психиката

общуването с вашето бебе започва в уробата 1Докато изследванията на психоаналитичния подход за проникване в човешкото подсъзнание отдават силно значение върху периода на детството, научните изследвания излагат хипотезата, че процесът на формиране на подсъзнанието започва още по-рано, дори в утробата. Този така крехък живот, който вече има способността да чува и следователно използва звука като форма на комуникация, ще се възползва най-много от звука в оформянето на представите, какво е подкрепа и какво е опасност.

Фактът, че бебето реагира на гласа на майка си непосредствено след раждането и че обикновено се успокоява, когато чуе точно този глас, е потвърждение за въздействието на звука, с който е запознато още от вътрематочния живот. Този феномен подтиква учените да стигнат по-далеч в своите изследвания, като карат група бременни жени да слушат определена песен многократно по време на своята бременност, след което използват същата мелодия след раждането.

Експериментът показва, че бебетата спират да плачат на същата тази песен и заспиват по-спокойно и по-дълго на нея. Не е изненада, че те асоциират пълна хармония със същата тази музика, която според тях принадлежи на феталния период в утробата на майката, който е представен като "най-спокойния период от живота ни". Това откритие извежда на преден план значението от общуването с бебето още по време на бременността чрез звук и музика.

Насладете се на повече класическа музика

общуването с вашето бебе започва в уробата 2Бебетата се радват на звуци, които не натоварват собствените им мозъчни вълни. Следователно класическата музика е този тип музика, който те харесват най-много, и особено бароковата - с нейната повтаряща се структура. Слушането на такава музика за дълго време дава спокойствие на бебето и благоприятства развитието на мозъка.

Изхождайки от научните достижения и изследвания, става ясно, че двете най-важни неща, които трябва да имат предвид бъдещите майки са: на първо място, трябва да започнете да говорите с вашите бебета, за да ги накарате да почувстват ефекта на вашия глас върху тях, а след това е радостта от лечебната сила на музиката в утробата.

 

Въздействието на звуците върху психиката

Насладете се на повече класическа музика

Плюшено мече подарък от Биорегенерация

Плюшено мече подарък от Биорегенерация

Плюшеното мече на Тъканна банка Биорегенерация търси своето малко приятелче през месец декември 2020 г.
Евелин Костова запази стволови клетки в Биорегенерация

Евелин Костова запази стволови клетки в Биорегенерация

За да осигурят по-сигурно бъдеще на момиченцето си, мама и татко сключиха договор с Биорегенерация и повериха на тъканната банка отговорната задача да събере, обработи и съхранява стволови клетки от пъпната връв на малката Ивайла за период от 20 години.
АСЯ КАПЧИКОВА СЪХРАНИ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ В БИОРЕГЕНЕРАЦИЯ

АСЯ КАПЧИКОВА СЪХРАНИ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ В БИОРЕГЕНЕРАЦИЯ

Известната плеймейтка Ася Капчикова влезе в отбора на супермамите с раждането на две прекрасни бебчета в края на юни 2020 г. Красавицата и съпругът ѝ се довериха на Биорегенерация и инвестираха в бъдещото здраве на децата си, като сключиха договор за съхранение на стволови клетки.
Стволови клетки мнения

Стволови клетки мнения

Много семейства се чудят дали да изберат съхранение на стволови клетки. Мненията по въпроса са от ключово значение за избора на всеки родител. Затова тук сме събрали най-основната информация по въпроса за стволовите клетки.
Съхранение на стволови клетки цена

Съхранение на стволови клетки цена

Съхранението на стволови клетки (цената му, изискванията, етапите на процедурата) и ползите от него са една от най-разпространените теми в регенеративната медицина в момента.
Замразяване на стволови клетки цени

Замразяване на стволови клетки цени

За много семейства въпросът дали да съхранят биологичен материал при раждането на детето е главно финансов. Поради спецификата на замразяването на стволови клетки при контролирани условия и оборудване, дългият период на замразяване и не на последно място изследванията и процедурите, на които се подлага генетичния материал, общата цена на услугата често се определя като висока.
БРЕМЕННОСТ - ВТОРИ ТРИМЕСТЪР

БРЕМЕННОСТ - ВТОРИ ТРИМЕСТЪР

Според някои вторият триместър е „меденият месец“ от бременността, защото най-накрая неприятните симптоми от първите три месеца постепенно отшумяват и бъдещата супермама отново се чувства енергична. Вече ви разказахме за развитието на ембриона и превръщането му във фетус, и макар в края на 13-та седмица плодът да е с напълно развити основни системи, чудото продължава да се случва във вашето тяло все по-осезаемо.
БРЕМЕННОСТ - ПЪРВИ ТРИМЕСТЪР В КОРЕМЧЕТО НА МАМА

БРЕМЕННОСТ - ПЪРВИ ТРИМЕСТЪР В КОРЕМЧЕТО НА МАМА

Тестът ви за бременност е положителен? Поздравления! Вече сте част от отбора на бъдещите супермами. В следващите 9 месеца ви очаква най-вълнуващото приключение в живота ви – да отгледате мъничък, нов живот от самото му зараждане в собственото ви тяло до момента, в който ще го доведете на света.
КАК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ НА СТВОЛОВИ КЛЕТКИ СПАСИ МАТЮ ФАРОУ?

КАК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ НА СТВОЛОВИ КЛЕТКИ СПАСИ МАТЮ ФАРОУ?

Годината е 1988-а. По това време Матю Фароу е 5-годишно момченце от Северна Каролина, диагностицирано с вродена апластична анемия на Фанкони.
ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ И БРЕМЕННОСТ - ЧАСТ 2

ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ И БРЕМЕННОСТ - ЧАСТ 2

Ползите от оглеждането на четириного другарче са много както за физическото, така и за менталното здраве.