Вероятно много бъдещи родители се запитват кога бебето за първи път установява връзка с тях, кога за първи път осъзнава тяхното присъствие? Дали ще усети възторга ви, когато за първи път усетите движенията му в стомаха си? А дали ще чуе първите песни, които предстои да му изпеете, галейки корема си с ръце? От тъканна банка “Биорегенерация” ще ви предоставим информация относно слуховата дейност на бебетата още от утробата на майката.
Кога се формира слухът
Първо се образуват нервни влакна, които влизат в мозъчните дялове от двете страни на мозъка. Следва образуването на костите на вътрешното ухо, които наподобяват охлюв. От друга страна започва да се оформя външния ушен канал и ушната мида, която събира и фокусира звука. Въпреки че отворите на външното ухо са видими през 11-тата седмица, има достатъчно време структурата на ухото да завърши своята нервна проводимост. То все още не може да ви чуе, но скоростта му на формиране е очарователна. След около 5 седмици връзките между вътрешното и средното ухо следва да бъдат завършени. Едва през 18-тата седмица плодът ще усети вибрациите на звука, предаван през утробата на майката чрез вибрации към ухото и вътрешното ухо и ще започне да „чува“.
Какво в действителност чува бебето
След още няколко седмици и външните звуци ще започнат да достигат до ушите на бебето и след малко филтриране, то ще започне да чува гласа ви по различен от вибрациите начин. Тогава бебето ще започне да различава и някои силни шумове от дома или дори улицата, до която живеете. Например, внезапният удар на врата или подобен силен и рязък звук може да накара бебето да подскочи в утробата.
Що се отнася до бащите, те ще трябва да изчакат около 25-та седмица преди гласът им да бъде чут. От тези седмици нататък бебето ще се възползва от пълния потенциал на своя слух, който е единственият начин за комуникация с външния свят, и ще се опита да направи комуникацията си с вас и света постоянна.
Научете повече за замразяване на стволови клетки цени