Епизиотомия

Всеки родител поставя здравето на детето си на първо място – като съхранява стволови клетки от пъпна връв в тъканна банка, например. Тази загриженост се заражда у родителите още в мига, в който научат, че ще имат дете, и продължава цял живот.

           епизоотомия 2  Още по време на бременността се сблъскваме с куп въпроси, на които търсим отговор в името на здравето и благоденствието на детето си. Доста въпроси повдига и самото раждане – как ще протече, дали всичко ще бъде нормално, ще има ли нужда от хирургическа намеса и т. н. Епизиотомията е една от хирургическите интервенции, които понякога се налага да се извършат по време на нормално протичащо раждане, за да се избегнат усложнения както при бебето, така и при майката.

Какво представлява епизиотомията?

            Епизиотомията е процедура, при която по време на същинското раждане (втори етап от раждането, фаза на изгонване) се прави разрез на перинеума и на задната стена на влагалището. Този разрез е не по-дълъг от пет сантиметра и обикновено дори не е болезнен за майката. След раждането този разрез се зашива и заздравява съвсем безпроблемно и бързо при повечето жени.

Защо е необходима епизиотомията?

         епизоотомия 3   При случаи, в които тъканта на майката не е достатъчно еластична, главата на бебето е твърде голяма или пък родилката е напъвала ненавременно, съществува риск от преразтягане или разкъсване. Преразтегнатата тъкан не се възстановява напълно след раждането, а разкъсванията, въпреки че се зашиват след раждането, не зарастват толкова добре, колкото ако се направи хирургичен разрез.

            Освен за да се спестят неприятните последици за майката, епизиотомията се прави и в интерес на здравето на детето. Преминавайки през родовия канал, то е подложено на налягане. Рязката промяна в налягането може да предизвика мозъчни увреждания у новороденото. Освен това по-дългият престой в родовия канал може да лиши детето от кислород и в този случай отново се налага да се пристъпи към епизиотомия.

Колко време отнема възстановяването след епизиотомия?

            Ако по време на раждането е направена епизиотомия, след като бебчето се роди разрезът се зашива. Шевовете, които остават в травмираната област, обикновено са от този тип, който няма нужда от отстраняване – падат или се „разтварят“ сами. Това се случва около седмица след хирургичната намеса. Възможно е обаче да продължаваме да изпитваме болка в областта на операцията още известно време. Напълно възстановени след проведена епизиотомия майките обикновено се чувстват около месец след раждането. Често след този период те дори са готови за интимни преживявания с партньора. Ако месец след раждането все още изпитваме болки обаче, нужно е да потърсим лекарска помощ.

Научете повече за съхранение на стволови клетки цена.

Плюшено мече подарък от Биорегенерация

Плюшено мече подарък от Биорегенерация

Плюшеното мече на Тъканна банка Биорегенерация търси своето малко приятелче през месец декември 2020 г.
Евелин Костова запази стволови клетки в Биорегенерация

Евелин Костова запази стволови клетки в Биорегенерация

За да осигурят по-сигурно бъдеще на момиченцето си, мама и татко сключиха договор с Биорегенерация и повериха на тъканната банка отговорната задача да събере, обработи и съхранява стволови клетки от пъпната връв на малката Ивайла за период от 20 години.
АСЯ КАПЧИКОВА СЪХРАНИ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ В БИОРЕГЕНЕРАЦИЯ

АСЯ КАПЧИКОВА СЪХРАНИ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ В БИОРЕГЕНЕРАЦИЯ

Известната плеймейтка Ася Капчикова влезе в отбора на супермамите с раждането на две прекрасни бебчета в края на юни 2020 г. Красавицата и съпругът ѝ се довериха на Биорегенерация и инвестираха в бъдещото здраве на децата си, като сключиха договор за съхранение на стволови клетки.
Стволови клетки мнения

Стволови клетки мнения

Много семейства се чудят дали да изберат съхранение на стволови клетки. Мненията по въпроса са от ключово значение за избора на всеки родител. Затова тук сме събрали най-основната информация по въпроса за стволовите клетки.
Съхранение на стволови клетки цена

Съхранение на стволови клетки цена

Съхранението на стволови клетки (цената му, изискванията, етапите на процедурата) и ползите от него са една от най-разпространените теми в регенеративната медицина в момента.
Замразяване на стволови клетки цени

Замразяване на стволови клетки цени

За много семейства въпросът дали да съхранят биологичен материал при раждането на детето е главно финансов. Поради спецификата на замразяването на стволови клетки при контролирани условия и оборудване, дългият период на замразяване и не на последно място изследванията и процедурите, на които се подлага генетичния материал, общата цена на услугата често се определя като висока.
БРЕМЕННОСТ - ВТОРИ ТРИМЕСТЪР

БРЕМЕННОСТ - ВТОРИ ТРИМЕСТЪР

Според някои вторият триместър е „меденият месец“ от бременността, защото най-накрая неприятните симптоми от първите три месеца постепенно отшумяват и бъдещата супермама отново се чувства енергична. Вече ви разказахме за развитието на ембриона и превръщането му във фетус, и макар в края на 13-та седмица плодът да е с напълно развити основни системи, чудото продължава да се случва във вашето тяло все по-осезаемо.
БРЕМЕННОСТ - ПЪРВИ ТРИМЕСТЪР В КОРЕМЧЕТО НА МАМА

БРЕМЕННОСТ - ПЪРВИ ТРИМЕСТЪР В КОРЕМЧЕТО НА МАМА

Тестът ви за бременност е положителен? Поздравления! Вече сте част от отбора на бъдещите супермами. В следващите 9 месеца ви очаква най-вълнуващото приключение в живота ви – да отгледате мъничък, нов живот от самото му зараждане в собственото ви тяло до момента, в който ще го доведете на света.
КАК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ НА СТВОЛОВИ КЛЕТКИ СПАСИ МАТЮ ФАРОУ?

КАК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ НА СТВОЛОВИ КЛЕТКИ СПАСИ МАТЮ ФАРОУ?

Годината е 1988-а. По това време Матю Фароу е 5-годишно момченце от Северна Каролина, диагностицирано с вродена апластична анемия на Фанкони.
ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ И БРЕМЕННОСТ - ЧАСТ 2

ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ И БРЕМЕННОСТ - ЧАСТ 2

Ползите от оглеждането на четириного другарче са много както за физическото, така и за менталното здраве.