Бременността през деветнадесетата и двадесетата гестационна седмица

През този период от бременността обикновено се прави така наречената фетална морфология. Това е изследване, с помощта на което специалистът успява да проследи цялостното развитие на бебето. Наблюдава се развитието на всичките му органи, проследява се дали размерите и теглото му са нормални за гестационната му възраст, а освен това изследванията включват и следене за вродени дефекти и аномалии и, ако всичко е нормално, тяхното изключване като риск и възможност да се случат, за да бъдат спокойни бъдещите родители. След като се уверим, че и ние, и бебето ни сме здрави, можем да се посветим на обмислянето на важните решения, които съпътстват раждането – например, решението за съхранение на стволови клетки в тъканна банка, чието взимане се осъществява непосредствено след раждането и е добре да сме направили избора си предварително, защото раждането е събитие, свързано с много емоции и вероятно няма да сме в състояние да мислим и за това.

Деветнадесета гестационна седмица19-20 GS 1 - пол

            През деветнадесетата гестационна седмица нашето бебче е дълго около 16 сантиметра и тежи 240 – 250 грама. През тази седмица, макар вече да знаем какъв е полът на бебето ни, защото той е установен с помощта на друг тип изследвания, можем да го видим с очите си по време на прегледа с ултразвук.

            При някои жени през тази гестационна седмица е възможно да се появят някои познати от първия триместър усещания като замайване и отпадналост. Причината за появата им обаче е различна. Докато през първите три месеца от бременността се чувстваме странно и дори неприятно поради резките хормонални промени, с които организмът ни още не е привикнал, през втория триместър причината за главозамайването обикновено се дължи на това, че нарастващата ни матка притиска важни органи и нарушава кръвообращението ни. Вследствие на това пада кръвното ни налягане и до мозъка не достига достатъчно кислород, което води до световъртеж.

Двадесета гестационна седмица19-20 GS 2 - почивка

            През двадесетата гестационна седмица бебето ни е достигнало размери на дължина от около 25 сантиметра и тежи близо 300 грама. То вече има добре оформени краченца и ръчички, а в някои случаи се появява дори и косичка на този все още сравнително ранен етап.

            Хубаво е да се възползваме от внезапния прилив на енергия и силното желание за интимни преживявания с партньора, тъй като през последния триместър е твърде възможно отново да се почувстваме отпаднали и уморени заради доста голямото ни вече коремче и наддадените килограми, а поради същата причина може и сексът да остане на заден план и да се възобнови чак няколко седмици до няколко месеца (в зависимост от индивидуалното възстановяване на всяка жена) след раждането. Нека да се възползваме от тези моменти, отредени само за нас двамата, преди да се посветим изцяло на малкия нов член на семейството!

            Сред неприятните усещания, съпътстващи тази гестационна седмица, е подуването на крайниците. За да облекчим това подуване, можем да поставяме краката си вдигнати върху стол или подобна мебел при всяка възможност.  Разберете всичко за замразяване на стволови клетки цени.

 

Деветнадесета гестационна седмица

Двадесета гестационна седмица

Плюшено мече подарък от Биорегенерация

Плюшено мече подарък от Биорегенерация

Плюшеното мече на Тъканна банка Биорегенерация търси своето малко приятелче през месец декември 2020 г.
Евелин Костова запази стволови клетки в Биорегенерация

Евелин Костова запази стволови клетки в Биорегенерация

За да осигурят по-сигурно бъдеще на момиченцето си, мама и татко сключиха договор с Биорегенерация и повериха на тъканната банка отговорната задача да събере, обработи и съхранява стволови клетки от пъпната връв на малката Ивайла за период от 20 години.
АСЯ КАПЧИКОВА СЪХРАНИ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ В БИОРЕГЕНЕРАЦИЯ

АСЯ КАПЧИКОВА СЪХРАНИ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ В БИОРЕГЕНЕРАЦИЯ

Известната плеймейтка Ася Капчикова влезе в отбора на супермамите с раждането на две прекрасни бебчета в края на юни 2020 г. Красавицата и съпругът ѝ се довериха на Биорегенерация и инвестираха в бъдещото здраве на децата си, като сключиха договор за съхранение на стволови клетки.
Стволови клетки мнения

Стволови клетки мнения

Много семейства се чудят дали да изберат съхранение на стволови клетки. Мненията по въпроса са от ключово значение за избора на всеки родител. Затова тук сме събрали най-основната информация по въпроса за стволовите клетки.
Съхранение на стволови клетки цена

Съхранение на стволови клетки цена

Съхранението на стволови клетки (цената му, изискванията, етапите на процедурата) и ползите от него са една от най-разпространените теми в регенеративната медицина в момента.
Замразяване на стволови клетки цени

Замразяване на стволови клетки цени

За много семейства въпросът дали да съхранят биологичен материал при раждането на детето е главно финансов. Поради спецификата на замразяването на стволови клетки при контролирани условия и оборудване, дългият период на замразяване и не на последно място изследванията и процедурите, на които се подлага генетичния материал, общата цена на услугата често се определя като висока.
БРЕМЕННОСТ - ВТОРИ ТРИМЕСТЪР

БРЕМЕННОСТ - ВТОРИ ТРИМЕСТЪР

Според някои вторият триместър е „меденият месец“ от бременността, защото най-накрая неприятните симптоми от първите три месеца постепенно отшумяват и бъдещата супермама отново се чувства енергична. Вече ви разказахме за развитието на ембриона и превръщането му във фетус, и макар в края на 13-та седмица плодът да е с напълно развити основни системи, чудото продължава да се случва във вашето тяло все по-осезаемо.
БРЕМЕННОСТ - ПЪРВИ ТРИМЕСТЪР В КОРЕМЧЕТО НА МАМА

БРЕМЕННОСТ - ПЪРВИ ТРИМЕСТЪР В КОРЕМЧЕТО НА МАМА

Тестът ви за бременност е положителен? Поздравления! Вече сте част от отбора на бъдещите супермами. В следващите 9 месеца ви очаква най-вълнуващото приключение в живота ви – да отгледате мъничък, нов живот от самото му зараждане в собственото ви тяло до момента, в който ще го доведете на света.
КАК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ НА СТВОЛОВИ КЛЕТКИ СПАСИ МАТЮ ФАРОУ?

КАК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ НА СТВОЛОВИ КЛЕТКИ СПАСИ МАТЮ ФАРОУ?

Годината е 1988-а. По това време Матю Фароу е 5-годишно момченце от Северна Каролина, диагностицирано с вродена апластична анемия на Фанкони.
ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ И БРЕМЕННОСТ - ЧАСТ 2

ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ И БРЕМЕННОСТ - ЧАСТ 2

Ползите от оглеждането на четириного другарче са много както за физическото, така и за менталното здраве.